Reklama na muralu – w których branżach się sprawdzi?

Murale jako forma reklamy cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Są oryginalne, przyciągają uwagę i co najważniejsze - mają bardzo wysoką skuteczność. Wielu przedsiębiorców uważa jednak, że mural reklama będzie nieadekwatny do ich branży. Czy rzeczywiście tak jest? Oto kilka przykładowych branż, w których murale reklamowe okazały się strzałem w dziesiątkę.

Przejdź do artykułu →

Mural dla szkoły – czy warto?

Mural dla szkoły czy dla przedszkola to coraz częstsze zamówienia, jakie kierowane są do artystów. Nic dziwnego, bo jest to bardzo dobry sposób na stworzenie przyjaznej przestrzeni dla dzieci i młodzieży oraz miejsca, z którym będą się bardziej utożsamiać. Obcowanie na co dzień z dziełem sztuki zwiększa wrażliwość estetyczną i relaksuje. To także sposób na zaangażowanie podopiecznych w życie szkoły, jeżeli będą mieli możliwość uczestniczenia w współtworzeniu projektu, a nawet w wykonaniu muralu dla szkoły.

Przejdź do artykułu →

Malarstwo dekoracyjne ścienne

Jeżeli chcesz współtworzyć dzieło sztuki, dotrzeć do nieograniczonej grupy odbiorców lub w oryginalny sposób ozdobić biuro czy mieszkanie - zamów artystyczne graffiti. Malarstwo dekoracyjne na ścianie znane jest człowiekowi już od prehistorii, było wykorzystywane w czasach bardziej współczesnych, a obecnie przechodzi prawdziwy renesans. Co ciekawe, nie stanowi już wyłącznie ozdoby zewnętrznych elewacji, lecz coraz częściej trafia do środka komercyjnych firm, instytucji kulturalnych, placówek edukacyjnych i mieszkań. W tych wszystkich lokalizacjach swoje obrazy wykonywała grupa artystyczna NIETAK, pierwsza firma graffiti w Polsce, która korzysta z najbardziej nowoczesnych technik, takich jak np. murale trójwymiarowe (3D), cieniowane lub UV.

Przejdź do artykułu →

Cena muralu

Murale nie mają stałych cenników, bo każdy jest wyjątkowy i wymaga innego nakładu pracy. Na cenę muralu składa się wiele elementów, takich jak rozmiar, stopień trudności, technika wykonania, czy też rodzaj powierzchni, na której powstanie. Bez względu na to czy mural jest częścią akcji społecznej, pełni funkcję reklamową lub jest malowidłem wpisanym w przestrzeń miasta - za każdym razem jest niepowtarzalnym dziełem sztuki. Dlatego również za jego wykonaniem powinien stać artysta lub agencja artystyczna. Grupa NIETAK ma wieloletnie doświadczenie w artystycznym malowaniu graffiti i każda ich realizacja jest efektem zaangażowania i pasji.

Przejdź do artykułu →

Obrazy malowane na ścianie

Wnętrza naszych domów i firm to ważne miejsca, w których chcemy zapewnić sobie doskonałe warunki. Zależy nam na tym, aby były praktyczne i estetyczne. Odrobina kreatywności sprawi, że nie zabraknie im również indywidualnego wyrazu. Coraz popularniejsze stają się ścienne grafiki w formie murali. Niektóre mogą kojarzyć się tylko z zewnętrzną elewacją na budynkach miejskich, ale coraz częściej ten pomysł jest przenoszony również do wnętrz.

Przejdź do artykułu →

Murale reklamowe na Śląsku, czyli sztuka ulicy jako forma marketingu

W dzisiejszych czasach, główną przestrzenią, w której konkurują ze sobą przedsiębiorcy, jest marketing. Na przestrzeni lat przekształcił się on w całkiem nową dziedzinę wiedzy. Współcześni specjaliści nieustannie doskonalą umiejętności, pozwalające na dotarcie to potencjalnego klienta.

Przejdź do artykułu →

Logo firmy w formie muralu

Mural, czyli artystyczne graffiti w przestrzeni miejskiej, coraz częściej wybierany jest jako nośnik reklamy. Jest to absolutnie strzał w dziesiątkę, ponieważ taka reklama jest od razu zauważalna, budzi emocje i zdecydowanie wyróżnia się na tle innych pomysłów promocyjnych. Aby jednak tak się stało, trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Przejdź do artykułu →

Graffiti na ścianie w biurze – oryginalna ozdoba dla Twojej firmy

Oryginalne projekty graffiti nie są już uznawane za buntowniczy krzyk młodego pokolenia, to niezwykła postać artystycznego przekazu, który znajduje swoje miejsce na ścianach biur, urzędów i salonów prestiżowych galerii.

Przejdź do artykułu →

Posted in Art