Malowanie murali reklamowych

Jedną z form sztuki współczesnej są wielkoformatowe murale, które coraz częściej ozdabiają ściany nie tylko w wielkich miastach. Coraz chętniej widziane są one w rozmaitych miejscach, gdzie służą nie tylko za ozdobę, ale stanowić mogą formę reklamy.

Malowanie murali reklamowych - Nietak.eu
Malowania murali reklamowych - Nietak.eu

Malowanie murali reklamowych to dziś sztuka, która doceniana jest w szerokich kręgach. Dobrze wykonany mural przykuwa spojrzenia i wywołuje emocje, dzięki czemu stać może się znakomitą formą reklamy. Dzięki temu, iż mural przedstawić może dosłownie wszystko, począwszy od ludzi, poprzez zwierzęta, czy przedmioty, tego typu obrazy na ścianach wykorzystuje się chętnie w reklamie. Śmiało może stać się reklamą dla pływalni, studia fotograficznego, biura podróży, fryzjera, i wielu innych branż. Wszystko zależy wyłącznie od potrzeb zleceniodawcy oraz wyobraźni i zdolności twórców murali. Właśnie o tym, dlaczego malowanie murali reklamowych jest dziś jedną z bardzo istotnych form reklamy, postaramy się opowiedzieć szerzej w tym artykule.

Tradycja malowania murali reklamowych

Malowanie murali reklamowych jest dziś nie tylko ciekawą formą reklamy, ale przede wszystkim formą modną. Nie jest to jednak nowy rodzaj sztuki, który pojawił się w Polsce nagle. Malowanie murali ma swoją długą oraz ciekawą tradycję. Po raz pierwszy pojawiły się one w Meksyku w okresie międzywojnia. To właśnie tam zaczęły powstawać ciekawe, bardzo barwne malowidła naścienne, jako forma ekspresji artystycznej. Z czasem ten rodzaj malowania stał się sztuką, a tworzeniem murali zajęli się artyści z całego świata, gdzie szczególnie w wielkich miastach tworzyć zaczęto wyjątkowe dzieła. Murale z czasem trafiły również do Polski, gdzie szczególnie ten rodzaj sztuki rozwinął się w czasach PRL-u (choć w zdecydowanie w mniej spektakularnych formach). Wówczas murale powstawały w przestrzeniach miejskich, przede wszystkim jako forma reklamy, choć wykorzystywano je również do propagandy. Dziś murale przeżywają swój renesans, stając się pełnoprawną sztuką, której nie ogranicza nic poza wyobraźnią autorów. Niesamowite murale powstają na terenie całej Polski, w tym podziwiać można kapitalne murale reklamowe w Katowicach.

Miejska aura

Podobnie jak kiedyś, także i dziś główną przestrzenią, w której pojawiają się murale reklamowe są duże miasta. Wraz z muralami artystycznymi tworzą one niesamowity klimat. Oryginalną przestrzeń, która przekazuje rozmaite, często bardzo zróżnicowane artystyczne komunikaty. Co istotne, często podczas malowania murali reklamowych, autorzy wykorzystują różne konteksty, począwszy od historycznego, na społecznym, czy regionalnym kończąc. W ten sposób powstają fantastyczne murale, które świetnie wpasowują się w miejską przestrzeń, tworząc w ten sposób jej klimat. Jest to wyjątkowa dziedzina sztuki, która wpisuje się w nurt street artu, służącego nie tylko do upiększania miasta, ale i do reklamowania koncepcji, idei, czy w końcu produktów. Dziś tego typu sztuka ma dużą siłę przekazu, wpływając na podświadomość ludzi. Warto zatem wykorzystać ten rodzaj sztuki nie tylko do tradycyjnego marketingu, ale i do propagowana różnych potrzebnych akcji społecznych.

Zastosowania murali reklamowych

Malowanie murali ma bardzo szerokie zastosowanie w reklamie. Są one uznawane zarówno za formę współczesnej sztuki, jak i jako jeden ze środków marketingowych. Często, przy odpowiedniej ekipie, łączą jeden i drugi element. Dlaczego jest to tak ważna część marketingu? Bo murale posiadają niebywałą siłę, która czyni z nich mocny przekaźnik emocji.

Ich główne atuty to:

  • skuteczne przykuwanie uwagi odbiorców
  • duża siła perswazji
  • unikalny styl
  • mała ilość tekstu lub jego brak, przy całkowitym położeniu akcentu na elementach graficznych

Wszystko to razem sprawia, że profesjonalny mural reklamowy jest prawdziwym wydarzeniem. Jest on w stanie skuteczniej zwrócić uwagę na firmę, czy usługę, niż tradycyjny billboard. A to za sprawą niecodziennej formy, która przykuwa uwagę odbiorcy ze zdwojoną siłą. Właśnie dlatego, warto pomyśleć nad tego typu reklamą i zlecić profesjonalnej firmie malowanie murali reklamowych np. na ścianie budynku, w którym mieści się siedziba firmy, czy w innym punkcie miasta. Murale w kampaniach reklamowych odgrywają dziś coraz większe znaczenie, a ta forma reklamy jest nie tylko wizualnie atrakcyjna, ale i bardzo skuteczna. A to z pewnością droga do sukcesu.

Łukasz

General Manager

Oferty, projekty, wycena:

+48 508 083 010

info@nietak.eu

SZYBKA WYCENA W 3 PROSTYCH KROKACH:

Proszę w wiadomości e-mail uwzględnić następujące punkty:

– zdjęcie ściany, elewacji czy pojazdu

– szacunkowe wymiary powierzchni (wysokość / szerokość)

– krótki opis Państwa wizji na daną powierzchnię lub przykładowe obrazy

Odpowiedź dostaniecie Państwo w ciągu 24h