Mural pochłaniający smog

Mural pochłaniający smog, to hit w świecie malarstwa ulicznego. Za jego pomocą można nie tylko efektownie ozdobić mury budynków, ale także wpłynąć korzystnie na otaczające nas środowisko. Artyści tworzą zazwyczaj proekologiczne projekty czy też te upamiętniające ważne rocznice tudzież zdarzenia.

Mural pochłaniający smog zasada działania
Mural pochłaniający smog

Tego typu malarstwo artystyczne jest znakomitą dekoracją miasta, a jej głównym celem jest często uświadomienie społeczeństwa, czy też zachęcenia do zdrowego trybu życia. Pierwsze tego typu malowidło powstało ok. 13 lat temu przy ruchliwej ulicy na Filipinach. W Polsce taką sztukę spotkać można w wielu dużych, jak i mniejszych miasteczkach. Ekologiczny mural pochłaniający smog wykonuje się farbą trwałą i odporną na warunki atmosferyczne, która usuwa zanieczyszczenia z powietrza. Jest ona jednym z narzędzi, dzięki którym można zadbać o czystość powietrza. Co ważne, nie zawiera w sobie szkodliwych substancji. Ma też wszechstronne działanie, nie tylko usuwa zanieczyszczenia (tlenek azotu, dym tytoniowy, tlenek węgla, dwutlenek siatki, dym tytoniowy), ale też przeciwdziała rozwojowi grzybów i pleśni oraz zabezpiecza mur przed wilgocią. Malowidło o powierzchni 150 m kw. ma taki sam korzystny wpływ na środowisko jak posadzenie 150 drzew.

Mural pochłaniający smog zasada działania

Zasada działania muralu pochłaniającego smog jest niezwykle prosta. Artyści wykonują malowidło przy użyciu specjalnej farby o unikalnych właściwościach. Są to innowacyjne farby fotokatalityczne, które mogą stać się przyszłością światowego budownictwa. Zasada działania muralu pochłaniającego smog opiera się na procesie fotokatalizy, czyli przekształcania substancji chemicznych pod wpływem światła. Fotokatalizator obecny w takim produkcie pochłania energię światła, przekazuje ją do reaktywnego związku, przez co wywołuje reakcję chemiczną. Pod wpływem światła, na powierzchni farby dochodzi do zmniejszenia ilości szkodliwych gazów, jak i zanieczyszczeń organicznych. Warto podkreślić, że fotokatalizator nie traci z czasem swoich właściwości, a więc efekt zachowuje się przez cały okres żywotności farby.

Mural pochłaniający smog cena

Ceny murali pochłaniających smog są bardzo zróżnicowane. Koszt takiego malunku zależy od wielu czynników. Istotny jest między innymi stopień zaawansowania projektu czy miejsce i powierzchnia wykonania malunku. Artyści wykonują niewielkie murale, ale także te, które mają znaleźć się na kilkupiętrowym budynku. Nic nie stoi też na przeszkodzie namalowania dzieła na chodniku, przystanku autobusowym, czy też wewnątrz pomieszczenia. Co ważne, koszt zakupy profesjonalnej farby fotokatalitycznej wynosi od 30 do 50 zł za litr. Warto pamiętać, że tylko wysokiej jakości produkt, pozwoli na uzyskanie pożądanego efektu. Cena muralu pochłaniającego smog jest więc zawsze wyceniana indywidualnie, biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione parametry.

Mural pochłaniający smog zamówienie

Decydując się na wykonanie graffiti, najlepiej skorzystać z usług doświadczonego zespołu artystów, którzy do tworzenia murali podchodzą z pasją i ambicją. Właśnie dlatego warto skontaktować  się z pierwszą firmą zajmującą się malowaniem murali pochłaniających smog na zamówienie w Polsce, czyli z firmą NIETAK. Artyści zatrudnieni w niej opanowali uliczną sztukę do perfekcji. Zajmują się wykonywaniem prostych projektów, jak i tych wymagających ogromnych umiejętności. W swoim portfolio NIETAK ma już wiele wykonanych malowideł dla firm, jak i instytucji publicznych. Wybierając naszą agencję artystyczną ma się pewność pełnej satysfakcji z wykonanych usług. Mural pochłaniający smog zamówić można w kilku prostych krokach, a odpowiedź z wyceną uzyskuje się nawet do 24 godzin.

Łukasz

General Manager

Oferty, projekty, wycena:

+48 508 083 010

info@nietak.eu

SZYBKA WYCENA W 3 PROSTYCH KROKACH:

Proszę w wiadomości e-mail uwzględnić następujące punkty:

– zdjęcie ściany, elewacji czy pojazdu

– szacunkowe wymiary powierzchni (wysokość / szerokość)

– krótki opis Państwa wizji na daną powierzchnię lub przykładowe obrazy

Odpowiedź dostaniecie Państwo w ciągu 24h