Czym są graffiti historyczne i jaka jest ich rola?

Czym są graffiti historyczne i jaka jest ich rola?

Malowanie graffiri, Tyskie browary książęceGraffiti już nie muszą kojarzyć się wyłącznie z pozbawionym estetyki zawłaszczaniem przestrzeni publicznej. Udowadniamy, że malowidła ścienne mogą być kreacjami sztuki. W ostatnim czasie popularność zdobyły zwłaszcza graffiti historyczne. Tego typu murale są wykonywane przez artystów za pomocą wysokiej jakości farb i narzędzi. Realizację ich przygotowania zlecają między innymi urzędy miast, biblioteki, teatry, muzea, galerie oraz pozostałe instytucje kultury. Główną rolą historycznych malowideł ściennych jest edukowanie miejscowej społeczności oraz turystów na temat ważnych wydarzeń w dziejach narodu.

Graffiti historyczne mogą przedstawiać na przykład najważniejsze postaci dla Polski, do których zaliczamy żołnierzy walczących o niepodległość kraju, przywódców politycznych czy wielkich poetów. Popularnym motywem jest również wizerunek żołnierzy wyklętych. Są to malowidła, które kształtują i pogłębiają wiedzę historyczną. Sztuka uliczna inspiruje do poszukiwania wiedzy i sprzyja identyfikacji z bohaterami narodowymi. Zlecenie wykonania graffiti warto przekazać w ręce naszej agencji zwłaszcza przed zbliżającymi się obchodami tak ważnych wydarzeń jak odzyskanie niepodległości, rocznice bitw powstańczych czy uchwalenia najważniejszych ustaw. Stanowią one efektowne tło miejskich imprez kulturalnych, wprawiają w dumę lokalną społeczność oraz przyciągają turystów i miłośników nowoczesnej sztuki.

Graffiti patriotyczne budują właściwe postawy

Graffiti sprzyjają także kształtowaniu postaw patriotycznych. Pomagają miejscowej ludności budować silną tożsamość narodowościową oraz postawę miłości do ojczyzny. Graffiti patriotyczne służą również zwiększaniu stopnia przywiązania mieszkańców do regionu – zachęcając ich do poznawania lokalnej historii, kultury oraz tradycji. Ich wykonanie jest świetnym sposobem na rewitalizację zdewastowanej przestrzeni miejskiej. Malowidła nanosimy na różnego typu obiekty o płaskiej powierzchni – elewacje budynków, ogrodzenia, tablice etc. Podejmujemy się zleceń zarówno dla instytucji publicznych, jak i osób prywatnych.

Graffiti patriotyczne przygotowują dla naszej agencji wysokiej klasy artyści, zaliczani do najlepszych w Europie. Każdy projekt wykonują oni z użyciem profesjonalnych farb – szybkoschnących, trwałych, nietoksycznych, a także odpornych na wszelkie warunki atmosferyczne. Dlatego graffiti, pomimo upływu lat, wyglądają jak nowe. Nie trzeba się obawiać powstawania zarysowań czy odbarwień. Naszych artystów street art’u wyposażamy także w pędzle i pozostałe narzędzia, ułatwiające wykonanie malowideł z nienaganną precyzją.

Jakie techniki malowania artystycznego stosujemy?

Nasze graffiti są tak efektowne zwłaszcza ze względu na wykorzystywane techniki nowoczesnego malowania. Stosujemy między innymi efekt świadomej deformacji oraz trójwymiarowości. Graffiti 3D doskonale integrują się z przestrzenią, a dzięki użyciu techniki UV są widoczne nawet po zachodzie słońca. Malowidła ścienne to sposób na oryginalną promocję miasta, krzewienie wiedzy i świadomości historycznej, a także kształtowanie wartości patriotycznych.