Murale antysmogowe

Murale antysmogowe - nowość w ofercie naszej firmy!

Graffiti w służbie ekologii? To możliwe! Zobacz czym są murale antysmogowe i jak oczyszczają powietrze. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!


Mural antysmogowy, czyli ekologiczna sztuka uliczna w ofercie NIETAK

mural antysmogowy na elewacjiMural antysmogowy to jedna z najnowszych technik malarstwa ulicznego, wykorzystująca specjalistyczne farby fotokatalityczne. Ich skład chemiczny pozwala na oczyszczanie powietrza z wielu szkodliwych substancji w procesie zwanym katalizą. Ten nietypowy rodzaj sztuki ulicznej, pozwala między innymi na redukowanie nieprzyjemnych zapachów i zanieczyszczeń, zabija bakterie, powstrzymuje rozwijanie się pleśni, a trujące gazy z powietrza zamienia w nieszkodliwe dla człowieka substancje chemiczne.

Jako pasjonaci malarstwa ulicznego, a także czynni obrońcy przyrody, postanowiliśmy wzbogacić ofertę naszej firmy o usługę tworzenia profesjonalnych murali antysmogowych. Jesteśmy dumni, że nasza pasja i wypracowywany latami warsztat malarski, mogą przysłużyć się wyższym celom, a ochrona środowiska jest obecnie jednym z najbardziej palących problemów społecznych.

Wykonujemy murale antysmogowe dla firm prywatnych i instytucji publicznych. Tworzymy interesujące i proekologiczne projekty graficzne, które mają na celu uczulić społeczeństwo na problem smogu, a następnie przenosimy je na ściany budynków, mury, a nawet chodniki. Rozmiar nie ma znaczenia - podejmiemy się wykonania zarówno niewielkich murali, jak i pokrycia całej ściany wielopiętrowego budynku - wykonywaliśmy takie zadania już wielokrotnie i mówiąc nieskromnie, jesteśmy naprawdę dumni z uzyskanych efektów. Koniecznie odwiedź naszą galerię i zobacz na własne oczy murale jakie udało nam się wykonać do tej pory! Tymczasem, zachęcamy Cię do dalszej lektury, gdzie opisujemy pokrótce jak mural może oczyszczać powietrze?


Łukasz

General Manager

Oferty, projekty, wycena:

+48 508 083 010

info@nietak.eu

SZYBKA WYCENA W 3 PROSTYCH KROKACH:

Proszę w wiadomości e-mail uwzględnić następujące punkty:

– zdjęcie ściany, elewacji czy pojazdu

– szacunkowe wymiary powierzchni (wysokość / szerokość)

– krótki opis Państwa wizji na daną powierzchnię lub przykładowe obrazy

Odpowiedź dostaniecie Państwo w ciągu 24h


Jak działają murale antysmogowe?

murale antysmogowe rusztowaniaMurale antysmogowe to jedno z najciekawszych zastosowań nanotechnologii, zawdzięczające swoje działanie oczyszczające specjalistycznym farbom antysmogowym. Fotokataliza to proces chemiczny w tym przypadku przebiegający w obecności światła, wody i dwutlenku tytanu, który pełni tutaj reakcję katalizatora - przyspieszacza. Dwutlenek tytanu w reakcji ze światłem (naturalnym bądź słonecznym) przekształca zanieczyszczenia zawieszone w powietrzu w dwutlenek węgla, a także inne nieszkodliwe dla człowieka i środowiska gazy. Proces ten można w uproszczeniu porównać do fotosyntezy, a murale oczyszczające powietrze - do drzew. Drzewa są oczywiście najbardziej skuteczną formą oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń, ale jest z nimi pewien problem. Corocznie przybywa ok. 5 miliardów nowych drzew, co wydaje się pokaźną liczbą. Niestety, 15 miliardów drzew - czyli aż 3 razy więcej - każdego roku ulega wycięciu, lub obumiera wskutek chorób. W świetle tych danych, nasz bilans przedstawia się tragicznie wręcz i nic nie zapowiada nagłego zwrotu sytuacji.

Mural antysmogowy może zatem pełnić funkcję “pomocnika” w procesie oczyszczania powietrza, ale ma też znacznie ważniejszą misję, o której opowiemy w dalszej części. Wracając już do samych farb antysmogowych, mają one znacznie więcej korzystnych właściwości. Są w pełni bezpieczne dla zdrowia i środowiska naturalnego, antyalergiczne, a przy tym dostępne w pełnej gamie kolorystycznej. W użyciu zachowują się jak zwykłe farby i pozwalają na malowanie powierzchni z dużą precyzją. Dodatkową zaletą takich farb jest fakt, że pomalowana powierzchnia pod wpływem wody oczyszcza się samodzielnie. To właśnie dlatego duże miejskie murale antysmogowe zachowują swoje intensywne kolory na lata i zawsze prezentują się czysto i estetycznie.

Mural przeciwsmogowy doskonałym narzędziem promowania ekologicznych nawyków!

mural przeciwsmogowy na elewacji budynkuWiesz już w jaki sposób działa w praktyce mural przeciwsmogowy, ale warto wspomnieć też o innych pozytywnych aspektach takiego eko - grafficiarstwa ulicznego. Misją ekomurali, nie mniej ważną niż fizyczne oczyszczanie powietrza jest uświadamianie społeczeństwu rosnącego problemu smogu, szczególnie w dużych aglomeracjach i zachęcenie do nieco bardziej proekologicznego stylu życia. Mimo, że w ciągu ostatnich lat podjęto wiele działań mających na celu redukcję smogu, Polska wciąż jest jednym z krajów o najgorszych wskaźnikach jakości powietrza w całej Europie. Aktywiści ekologiczni nie dają jednak za wygraną i ciągle zaskakują nas nowymi, kreatywnymi akcjami. Kiedy usłyszeliśmy pierwszy raz o muralu ekologicznym, cała nasza ekipa odebrała ten pomysł z wielkim entuzjazmem i było dla nas pewne, że będziemy chcieli przyłączyć się do tej niesamowicie ważnej akcji.

Murale antysmogowe pojawiają się już coraz liczniej w dużych miastach na całym świecie, a największe z nich osiągają naprawdę imponujące rozmiary. W ten sposób wywierają na swoich odbiorcach duże wrażenie, a także wzbudzają ciekawość. Wielu z nas wciąż jeszcze nie zdaje sobie sprawy z wagi problemu, a takie akcje inspirują, dają do myślenia i zachęcają do poszukiwania informacji jak raporty, czy opracowania naukowe, obrazujące powagę sytuacji za pomocą danych liczbowych, które trudno podważyć. Murale na ogół mają za zadanie skłaniać do refleksji, a dzięki swoim dużym rozmiarom i oryginalnej formie, pozwalają trafić do ogromnej ilości odbiorców.

nie tylko swoje zadanie przykuwając uwagę, ale przyczynia aktywnie do walki o lepszą jakość powietrza, którym oddychamy.

Z ogromną przyjemnością wspieramy tego typu szlachetne i pożyteczne akcje i jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy. Podejmiemy się stworzenia murala antysmogowego zgodnie z Twoimi wytycznymi, bądź na podstawie własnego projektu, na różnego typu obiektach - ściany, mury, chodniki, a nawet bariery przy autostradach. Jeśli podobają Ci się nasze realizacje i szukasz profesjonalnej ekipy, która zrealizuje zlecenie w założonym terminie i z użyciem najlepszej jakości produktów, jesteś w odpowiednim miejscu.

Skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o współpracy!