Mural historyczny – kreatywny pomysł na renowację budowli

Mural historyczny

– kreatywny pomysł na renowację budowli

Mural historyczny - Nietak.euSypiące się budynki, zaniedbane obiekty zabytkowe czy przestrzeń miejska zawłaszczona przez ulicznych wandali – mamy na to wszystko rozwiązanie! Oferujemy usługę projektowania i wykonywania artystycznych murali historycznych. Są to wielkopowierzchniowe malowidła ścienne, nanoszone na różnego typu płaskie powierzchnie. Wykonują je najlepsi w Europie artyści, dlatego możemy w tym przypadku mówić o prawdziwej sztuce.

Zapraszamy do współpracy zwłaszcza władze miejskie, samorządy, a także różnego rodzaju instytucje kultury i sztuki: muzea, teatry, biblioteki czy galerie. Mural historyczny jest pomocny w kształtowaniu właściwych postaw obywatelskich. Zarazem uwrażliwia mieszkańców oraz turystów na sztukę. Poza tym pozwala kształtować i utrwalać wiedzę historyczną, dotyczącą Polski i regionu. Za pomocą murali można także pogłębiać świadomość lokalnej kultury oraz tradycji.

Mural patriotyczny pozwoli wzmocnić tożsamość narodową

Mural patriotyczny - Nietak.euSzczególnym zainteresowaniem naszych Klientów cieszą się murale patriotyczne. Powstają one chociażby w celu upamiętnienia ważnych w dziejach narodu wydarzeń, takich jak bitwy, powstania czy przemowy ważnych postaci. Pozwalają zachować w pamięci żołnierzy wyklętych, charyzmatycznych przywódców i poległych w walce bohaterów narodowych. Inspirują do podejmowania dialogu na temat ważnych momentów w dziejach państwa. Zapewniamy, że nic tak nie sprzyja kształtowaniu postawy patriotyzmu, jak właśnie mural wykonany przez artystów sztuki ulicznej. Malowidła takie są również nietuzinkową atrakcją dla turystów.

Każdy mural patriotyczny wykonujemy z użyciem wysokiej jakości farb: nietoksycznych, wodoodpornych oraz zabezpieczonych przed zarysowaniami. Używamy najlepszych na rynku pędzli i innych narzędzi artystycznych, co gwarantuje nienaganną precyzję każdego projektu. Wykorzystujemy poza tym sprzęt do prac na dużej wysokości – np. rusztowania czy podnośniki.

Jakie stosujemy techniki malowania artystycznego?

Malowidła ścienne wykonujemy nieprzerwanie od 1997 roku. W tym czasie zdołaliśmy wypracować niezawodne metody, dzięki czemu nasze murale wyglądają tak efektownie. Malowanie UV sprawia, że stworzony motyw jest widoczny nawet po zmroku. Tworzymy także historyczne murale z zastosowaniem efektu celowej deformacji oraz trójwymiarowości. Dzięki temu powstaje zdumiewający efekt głębi, a malowidło komponuje się z otaczającą przestrzenią.

Gwarantujemy, że wizerunek miasta zyska nowy wymiar, jeżeli znajdą się w nim kreacje street art w motywie patriotycznym. Wpłyną na poprawę jego estetyki, pobudzą mieszkańców do przemyśleń i dialogu, wzbudzą artystyczny zachwyt, a także ukształtują świadomość historyczną. Ich wykonanie to również świetny sposób na odnowienie zniszczonych budynków i obiektów – np. na skutek działalności ulicznych wandali. Malowidła ścienne wykonywane przez naszych artystów nie mają nic wspólnego z działaniami amatorskich grafficiarzy. W tym przypadku mamy do czynienia ze Sztuką przez duże „S”. Dowodem tego są prestiżowe nagrody przyznane naszym artystom. Jesteśmy więc w stanie wykonać nawet najbardziej wymagający projekt.