Reklama na muralu – w których branżach się sprawdzi?

Murale jako forma reklamy cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Są oryginalne, przyciągają uwagę i co najważniejsze - mają bardzo wysoką skuteczność. Wielu przedsiębiorców uważa jednak, że mural reklama będzie nieadekwatny do ich branży. Czy rzeczywiście tak jest? Oto kilka przykładowych branż, w których murale reklamowe okazały się strzałem w dziesiątkę.

Reklama mural - Nietak.eu
Mural reklama - Nietak.eu

Niebanalna reklama mural promujący ZOO

Branża zoologiczna ma w Polsce dosyć duże znaczenie pod względem gospodarczym. Praktycznie każde większe miasto posiada na stanie choć jeden ogród zoologiczny. Na czym w ich przypadku opiera się reklama? Mural musi przede wszystkim jednoznacznie obrazować lokalizację i charakter placówki. Przykładowo - można na nim umieścić wizerunek zwierzęcia stanowiącego główną atrakcję przybytku.

Dodatkowo, reklama mural doskonale przyciąga uwagę. Umieszczenie malowidła na zewnętrznym ogrodzeniu ogrodu zoologicznego pozwala zakomunikować wszystkim osobom przejeżdżającym czy przechodzącym w pobliżu, że w tym miejscu znajduje się tego rodzaju przybytek. Jest to tym bardziej dobry pomysł, ponieważ ludzie często nie zauważają wejść głównych do ZOO, a decyzję o odwiedzinach w takim miejscu można podjąć dosłownie w ułamku sekundy.

Kolejną zaletą jest po prostu podniesienie swoistego prestiżu przybytku. Reklama mural przedstawiająca zwierzęta w przypadku ZOO jest bardzo spójnym i interesującym środkiem marketingowym. Dzięki temu ośrodek postrzegany jest jako profesjonalny i atrakcyjny pod względem odwiedzin. Jeśli chodzi o promujący ogród zoologiczny mural reklamowy wykonanie powinno być jak najbardziej precyzyjne, z dbałością o szczegóły.

Pływalnia - reklama na muralu jako wizytówka placówki

Kolejną branżą, w której reklama na muralu okazuje się bardzo skuteczna, są pływalnie, baseny i termy. Tego rodzaju placówki zajmują zazwyczaj dość dużą powierzchnię, przez co budynki, w których się znajdują, również są dość monumentalne. Stwarza to doskonałą okazję do umieszczenia reklamy na muralu. Dużo bardziej interesujący od jednolitej czy dwukolorowej ściany będzie wizerunek nurka czy pływaka znajdującego się pod wodą.

Estetycznie wykonana reklama na muralu kilkukrotnie podwyższa atrakcyjność placówki. Osoby, które chcą odwiedzić pływalnię, nie mają żadnego problemu z odnalezieniem jej. Natomiast Ci, którzy nie wiedzieli o jej istnieniu - dowiadują się. Natychmiast również mają pozytywne skojarzenia z ośrodkiem, ponieważ profesjonalnie wykonana reklama na muralu jest bardzo atrakcyjnym środkiem wyrazu artystycznego.

Reklama na muralu w przypadku pływalni, basenów i term może skutecznie służyć jako wizytówka ośrodka. Nie tylko pomaga ona w nawigacji osobom odwiedzającym miejsce pierwszy raz, ale zachęca również do odwiedzin odbiorców, którzy nie byli wcześniej zainteresowani pływaniem.

Mural reklama firmy wykończeniowej

Jedną z najbardziej spójnych analogii, jeśli chodzi o wykorzystanie muralu, jest reklama firmy wykończeniowej. Odniesienie polega w tym przypadku na zestawieniu prac remontowych takich jak malowanie czy renowacja z pokryciem ściany budynku, elewacji lub innej powierzchni. Na swój wyjątkowy sposób tego rodzaju mural reklama buduje wiarygodność danej firmy.

Jednak jeśli chodzi o wykonywane dla firm wykończeniowych murale reklamowe oferta jest znacznie szersza. Przy pomocy prostego obrazu możliwe jest zaprezentowanie kompletnej oferty firmy w jasny, a nawet humorystyczny sposób. Co najciekawsze - taka forma promocji nie jest bezpośrednio kojarzona z reklamą. Malowidło na ścianie wygląda jak zwykły mural reklama w tym wypadku opiera się głównie na oddziaływaniu na podświadomość odbiorcy, poprzez zawieranie niewielkich elementów, jak logo czy nazwa firmy.

Łukasz

General Manager

Oferty, projekty, wycena:

+48 508 083 010

info@nietak.eu

SZYBKA WYCENA W 3 PROSTYCH KROKACH:

Proszę w wiadomości e-mail uwzględnić następujące punkty:

– zdjęcie ściany, elewacji czy pojazdu

– szacunkowe wymiary powierzchni (wysokość / szerokość)

– krótki opis Państwa wizji na daną powierzchnię lub przykładowe obrazy

Odpowiedź dostaniecie Państwo w ciągu 24h