Jak mural reklamowy może pomóc Twojej firmie?

We współczesnym marketingu powielanie schematów jest wrogiem sukcesu. Przedsiębiorca, chcąc wyróżnić się na tle konkurencji, musi zastosować niebanalne podejście do kwestii promocji swojej firmy. Jednym z najciekawszych rozwiązań w tym obszarze okazuje się sztuka miejska - a dokładniej murale reklamowe.

Mural dla szkoły - Nietak.eu
Mural na ścianie szkoły - Nietak.eu

Jak mural reklamowy może pomóc Twojej firmie?

Sztuka miejska  - lub inaczej mówiąc sztuka ulicy - jest obecna w naszym życiu na każdym kroku. Napotykamy się na nią podczas podróży do pracy, szkoły, na uczelnię czy spotkanie ze znajomymi. W przeciwieństwie do banerów reklamowych i plakatów - murale reklamowe dostrzegane są przez każdego. Głównym powodem tego zjawiska jest nietuzinkowa forma, którą prezentuje ten rodzaj dzieł.

Murale reklamowe są dużo bardziej interesujące pod względem estetycznym niż inne formy reklamy fizycznej. Nie są one bowiem jedynie sposobem na promocję, ale również samodzielnym dziełem artystycznym. W związku z tym - nie zachęcają tylko i wyłącznie do kupna produktu lub usługi, ale zachwycają również swoim wykonaniem.

Odbiorcy nie traktują murali reklamowych jak bezpośredni format marketingowy. Postrzegają go nieco szerzej - w perspektywie wrażliwości artystycznej i wizualnej. Nazwa i logo firmy, które zawarte są na grafice, przenikają do podświadomości odbiorców w niezwykle płynny, niemal niezauważalny sposób. Sprawia to, że nie tylko znają oni Twoją firmę z nazwy i branży, ale kojarzą ją również jako coś pozytywnego.

Mural reklamowy wykonanie - co decyduje o jakości?

Wykonanie murali reklamowych  można oceniać pod kilkoma kątami - poziomu artystycznego, precyzji, techniki i jakości. Większość z nich warunkowana jest indywidualnymi zdolnościami artysty - bezpieczniej jest więc zlecić wykonanie muralu doświadczonemu człowiekowi. Murale reklamowe na zamówienie wykonuje się najczęściej jedną z dwóch technik: graffiti i aerografu. Profesjonalny wykonawca powinien oferować obydwa.

Kolejną kwestią są materiały użyte do wykonania muralu reklamowego. Jakość malowidła i jego trwałość w dużej mierze zależy właśnie od nich. Przy zastosowaniu produktów wysokiej jakości barwy będą żywe i nasycone. Taka grafika będzie się również długo utrzymywać na pokrytej powierzchni - nie będzie odpadać po wyschnięciu i nie wyblaknie zbyt szybko. Jeśli chodzi o murale reklamowe, wykonanie ich możliwe jest zazwyczaj w ciągu jednego dnia - jednak przy wyjątkowo dużych powierzchniach może to trwać nieco dłużej.

Mural reklamowy cena – ile to kosztuje?

W przypadku tak nietuzinkowej formy marketingowej jak mural reklamowy, cena może być bardzo zróżnicowana. Duże znaczenie ma tutaj powierzchnia, na jakiej tworzone jest malowidło - jednak nie tylko. W przypadku małego muralu reklamowego cena również może być stosunkowo duża. Jeśli projekt będzie skomplikowany, a jego realizacja wymusi użycie droższych materiałów, można się spodziewać nieco wyższej ceny, niż w przypadku innych zleceń.

W przypadku realizacji, których głównym celem jest reklama mural nie może być wykonywany zbyt szybko. Wymuszenie szybszej realizacji może być przyczyną pomyłki lub niedopatrzenia, przez co ogólna jakość malowidła spadnie. Jest to również jeden z elementów, od którego uzależniona jest cena muralu reklamowego. Konieczność poświęcenia dużej ilości czasu na realizację może realnie podwyższyć jej cenę. W większości przypadków jednak jest to konieczne, aby praca została wykonana zgodnie ze standardami, a efekt końcowy był w pełni zadowalający dla klienta.

Łukasz

General Manager

Oferty, projekty, wycena:

+48 508 083 010

info@nietak.eu

SZYBKA WYCENA W 3 PROSTYCH KROKACH:

Proszę w wiadomości e-mail uwzględnić następujące punkty:

– zdjęcie ściany, elewacji czy pojazdu

– szacunkowe wymiary powierzchni (wysokość / szerokość)

– krótki opis Państwa wizji na daną powierzchnię lub przykładowe obrazy

Odpowiedź dostaniecie Państwo w ciągu 24h