Mural niepodległościowy dla upamiętnienia najważniejszych wydarzeń w dziejach narodu

Mural niepodległościowy

– dla upamiętnienia najważniejszych wydarzeń w dziejach narodu

Nasza agencja wykonuje projekty murali niepodległościowych. Są to artystyczne kreacje, powstające na elewacjach budynków oraz innych płaskich powierzchniach. Służą one zwłaszcza uczczeniu kluczowych wydarzeń w dziejach narodu – zwycięskich bitew, powstań, czy podpisania ustaw. Ich powstanie sprawdza się przede wszystkim z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości, Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, rocznic powstań czy innych wystąpień zbrojnych. Tworzymy motywy przedstawiające m.in. sylwetki dowódców, takich jak np. Józef Piłsudski czy Roman Dmowski – wraz z używaną przez ich armie bronią, umundurowaniem czy końmi.

Każdy mural niepodległościowy wykonany przez naszą agencję powstaje z użyciem wysokiej jakości farb, pędzi oraz pozostałych narzędzi. Stosujemy jedynie szybkoschnące farby o właściwościach wodoodpornych. Są one całkowicie nietoksyczne, dlatego nie stanowią zagrożenia dla dzieci oraz środowiska. Posiadamy również ciężki sprzęt do pracy na wysokościach. W związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby malowidło pojawiło się nawet na ścianach najwyższych wieżowców.

Kiedy warto zdecydować się na murale tzw. niepodległościowy?

Nasze niepodległościowe murale niosą ze sobą wyjątkową wartość estetyczną. Zdobią przestrzeń miejską i mogą być elementem renowacji zdewastowanych budynków czy obiektów zabytkowych. Jednocześnie służą budowaniu postawy patriotyzmu i sprzyjają pielęgnowaniu narodowych wartości oraz tradycji. Inspirują również do poznawania historii – zarówno kraju, jak i regionu. Każde miasto za sprawą patriotycznych malowideł zyska na wizerunku i zacznie przyciągać turystów.

Zachęcamy do współpracy zwłaszcza przedstawicieli samorządów terytorialnych, stowarzyszeń oraz różnego typu instytucji kultury – bibliotek, muzeów, kin, galerii sztuki, centrów kultury etc. Wykonujemy również murale na zlecenie osób prywatnych. Tworzeniem murali i artystycznych graffiti zajmujemy się nieprzerwanie od 1997 roku. Współpracujemy jedynie z europejskiej klasy artystami, którzy zostali wielokrotnie wyróżnieni otrzymaniem prestiżowych nagród.

W jaki sposób wykonujemy niepodległościowe murale?

Każdy projekt muralu historycznego o tematyce niepodległościowej wykonywany przez naszą agencję powstaje z wykorzystaniem nowoczesnych technik artystycznych. Nadajemy naszym malowidłom między innymi efekt anamorfozy i trójwymiarowości. Patriotyczne murale 3D widowiskowo integrują się z przestrzenią, sprawiając wrażenie optycznej głębi. Poza tym używamy techniki UV, dzięki czemu wizerunek na muralu jest widoczny nawet po zmroku.

Zapewniamy, że nie ma lepszego sposobu na kształtowanie świadomości patriotycznej wśród mieszkańców niż wykonanie historycznego muralu. Malowidła te inspirują, skłaniają do przemyśleń, zaskakują, a także zachęcają do pogłębiania wiedzy na temat dziejów swojego narodu oraz najważniejszych postaci w jego historii. Każde obchody świąt narodowych zyskają efektowną oprawę, jeżeli będą im towarzyszyć motywy umieszczone na patriotycznych muralach.