Obraz na elewacji – czy to dobre rozwiązanie?

Budynki jednorodzinne, wielorodzinne i obiekty użyteczności publicznej w większości są otynkowanymi, zadbanymi obiektami, przyjemnymi dla oka i chronionymi odpowiednimi preparatami przed przedwczesnym zniszczeniem, zabrudzeniem oraz czynnikami atmosferycznymi. Elewacja prezentuje się więc estetycznie i standardowo, różniąc się najczęściej kolorem tynku oraz jego rodzajem, między innymi związanym z rozmiarem i ilością ziaren. Dzięki pomysłom, pozwalającym stworzyć obraz na elewacji w nietuzinkowy sposób można zmienić charakter budynku, nadać mu indywidualnego charakteru oraz zapewnić wsparcie ekologii.

Malowanie obrazów na elewacji
Obrazy na elewacji budynku

Efektowny obraz na elewacji może powstać na każdej ścianie, gdyż w przeciwieństwie do muralu nie wymaga dużej, niezakłóconej otworami okiennymi powierzchni. Ten typ sztuki ulicznej wykorzystuje elementy, stanowiące stałe punkty elewacji, tworząc kompozycję wraz z nimi lub ukrywając je sprytnie w malowidle. Wyjątkowy obraz na elewacji może powstać zarówno na niedużej ścianie budynku, jak i na ścianie kilkupiętrowej. Dzięki temu łatwo dopasować go do potrzeb danej przestrzeni lokalnej i uzyskać żądany efekt wizualny. Wysokiej jakości, stworzony precyzyjnie obraz na elewację sprawdza się w wielu przestrzeniach, zarówno miejskich jak i wiejskich. Jego tematyka może być ściśle związana z otoczeniem lub dowolnie wybrana przez zlecającego wykonanie pracy. W taki sposób cena muralu jest ustalana przez agencję NIETAK.eu indywidualnie.

Profesjonalne malowanie obrazów na elewacji

Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem obrazu na elewacji, ale nie wiesz, w jaki sposób zlecić zadanie, do kogo się zwrócić, czy należy mieć własny pomysł, czy też polegać na opinii profesjonalistów, spieszymy z radą Malowanie obrazów na elewacji realizowane jest przez firmy, zajmujące się tworzeniem wewnętrznych i zewnętrznych graffiti na ścianie o powierzchni często wielkogabarytowej. Oprócz obrazów na elewacji, taka firma jak NIETAK.eu w swoim zespole posiada doświadczonych profesjonalistów, którzy wykazują się nie tylko talentem oraz umiejętnościami, ale potrafią dobrać odpowiednie narzędzia oraz materiały do wykonywanego zadania. Malowanie obrazów na elewacji może odbywać się przy użyciu nowoczesnej farby fotokatalitycznej, nazywanej farbą antysmogową. To ekologiczne, sprawdzone rozwiązanie nie tylko wpływa na zwiększenie estetyki w otoczeniu zewnętrznym, ale pochłania wiele szkodliwych substancji, unoszących się w powietrzu. Profesjonaliści tworzą zespół osób, wyróżniających się umiejętnością indywidualnego podejścia do każdego zadania.

Efektowne obrazy na elewacji budynku

Obrazy na elewacji budynku według Twojego pomysłu wykonywane są w zróżnicowanej kolorystyce lub w odcieniach czerni i bieli. Dzięki umiejętnemu dopasowaniu techniki wykonania, kolorystyki oraz stylu obrazów efekt końcowy jest trwały, odporny na zniszczenia oraz blaknięcie pod wpływem promieni słonecznych. Obrazy na elewację budynku najczęściej tworzone są dla instytucji edukacyjnych (żłobki, przedszkola, szkoły), poradnie medyczne dla dzieci, a także dla restauracji i kawiarni. Doskonale sprawdzają się jako dekoracja elewacji lokali usługowych, kosmetycznych oraz sklepów, zwłaszcza spożywczych, warzywniaków, z artykułami chemiczno-przemysłowymi. Malowidła na ściany budynków coraz częściej zamawiane są przez właścicieli domów mieszkalnych, które zyskują nowy wygląd zewnętrzny oraz zdecydowanie dłuższy, perfekcyjny efekt elewacji mimo narażenia na zabrudzenie oraz uszkodzenia. Obrazy na elewacji budynków powstają w oparciu o indywidualną wycenę, związaną ze specyfiką powierzchni, jej wielkością oraz rodzajem zamawianego dzieła.

Łukasz

General Manager

Oferty, projekty, wycena:

+48 508 083 010

info@nietak.eu

SZYBKA WYCENA W 3 PROSTYCH KROKACH:

Proszę w wiadomości e-mail uwzględnić następujące punkty:

– zdjęcie ściany, elewacji czy pojazdu

– szacunkowe wymiary powierzchni (wysokość / szerokość)

– krótki opis Państwa wizji na daną powierzchnię lub przykładowe obrazy

Odpowiedź dostaniecie Państwo w ciągu 24h