Artystyczne malowanie reklam – komercja czy sztuka?

Reklama jest dźwignią handlu, o czym przekonał się już niejeden klient, czy właściciel firmy. Niestety bywa i tak, że reklama zamiast pomagać i zachęcać do skorzystania z usług, wywołuje odwrotny efekt do zamierzonego. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku sięgania po zwykłe, standardowe reklamy, które coraz częściej wręcz zniechęcają do konkretnej firmy, niż przykuwają uwagę i wywołują zaciekawienie przekładające się na zwiększenie sprzedaży towaru, czy usług. Część z nich jest nudna, inne wręcz krzykliwa i brzydka.

Artystyczne malowanie reklam - Nietak.eu

Dlatego też dobrze jest rozejrzeć się za nową formą zainteresowania potencjalnych klientów, jaką niewątpliwie jest artystyczne malowanie reklam. Dlaczego ma ono przewagę nad tradycyjną formą reklamy występującej w przestrzeni publicznej, jaką są np. banery, czy świetlne kasetony? Czy jest to forma sztuki, czy wyłącznie komercja w czystej postaci? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule. Jeśli zastanawiacie się, czy warto zamówić artystyczne malowanie reklam w profesjonalnej firmie wykonującej murale, czy malowidła na murach, itp., ten artykuł jest specjalnie dla was.

Tradycyjna reklama kontra nowoczesne artystyczne malowanie reklam

Tradycyjna forma reklamy powoli odchodzi w zapomnienie. Coraz częściej zmęczeni kolorowymi, wręcz krzykliwymi banerami, czy brzydkimi, a nawet dosadnie mówiąc szpetnymi kasetonami świetlnymi, klienci oraz zleceniodawcy z niechęcią i ze znużeniem spoglądają na tego typu formy reklamy. Dlatego coraz częściej korzystają z jej alternatywnych form. Jedną z kilku ciekawych propozycji pozostaje artystyczne malowanie reklam, które urasta do rangi sztuki. Wybór odpowiedniej ekipy do tworzenia reklam tego typu sprawi, że powstające reklamy staną się prawdziwą sztuką, która podziwiana będzie przez mnóstwo zainteresowanych samą formą reklamy osób. Ten rodzaj reklamy wymaga od jej twórców nie tylko wyobraźni i głowy pełnej pomysłów, ale i olbrzymich umiejętności oraz warsztatu, który pozwoli na zrealizowanie nawet najśmielszych koncepcji. Dzięki takiemu właśnie zestawieniu możliwe jest stworzenie dzieł, które urastają do czegoś  więcej, niż artystyczne malowanie reklam, tworząc prawdziwe dzieło sztuki reklamowej. Tego typu grafika na ścianie w postaci wielkoformatowego malowidła zaskakuje i zachwyca, sprawiając, że nie tylko zainteresujemy się usługą, hasłem, inicjatywą społeczną, czy towarem z reklamy, ale i samą reklamą. Duża i oryginalna grafika na ścianie może stać się sama w sobie sztuką, która warta jest bliższego poznania.

Cechy dobrej reklamy wielkoformatowej reklamy

Artystyczne malowanie reklam wymaga od osoby wykonującej ten fach połączenia znakomitego warsztatu oraz sporej wyobraźni. Nie jest to bowiem zwykłe malowanie do którego przyda się tylko pędzel i puszka farby, ale niezbędne są solidna wiedza o sztuce oraz maestria w wykonywaniu swojej pracy. Dlaczego tak się dzieje? Bo artystyczne malowanie reklam najczęściej wiąże się z malowaniem wielkoformatowym. Jest to zajęcie wymagające dużej cierpliwości od artystów, doskonałej koncentracji, a także odporności i precyzji. Tego rodzaju sztuka z uwagi na miejsce publiczne w którym zostanie przedstawiona, poddawana jest ciągłej ocenie ze strony osób na co dzień mających z nią do czynienia. Te przypadkowe osoby codziennie przechodzące obok reklamy - obrazu, doskonale weryfikują jej nośność i skuteczność. A to z kolei przekłada się na zadowolenie klienta z wykonanej dla niego pracy.

Sztuka, czy komercja?

Czy jednak można nazwać sztuką tę formę wyrazu? Czy malowanie na zamówienie jest sztuką, czy li tylko zwykłą komercją? Naszym zdaniem wszystko zależy od podejścia twórców. Patrząc z naszej, „NieTakowej” perspektywy, a zatem z punktu widzenia artystów tworzących  na zamówienie, jest to sztuka przez duże S. Dlaczego? Bo każda grafika na ścianie, która jest naszym dziełem, to efekt połączenia oczekiwania klienta z naszymi artystycznymi wizjami. Artystyczne malowanie reklam jest dla nas zawsze sporym wyzwaniem, które pozwala na tworzenie prac, które jednocześnie zadowolą klienta, ale i będą zgodne z naszym widzeniem sztuki i świata. Za każdym razem, gdy sięgamy po farbę, czy sprej i tworzymy projekt, jest to w stu procentach nasze artystyczne widzenie świata, przedstawiające konkretny temat widziany jednak naszymi oczami. Dzięki połączeniu swobody twórczej z dobrym warsztatem, powstają wspaniałe efekty doceniane nie tylko przez naszych zleceniodawców, ale i ich klientów, zachwyconych tego rodzaju formą reklamy.

Łukasz

General Manager

Oferty, projekty, wycena:

+48 508 083 010

info@nietak.eu

SZYBKA WYCENA W 3 PROSTYCH KROKACH:

Proszę w wiadomości e-mail uwzględnić następujące punkty:

– zdjęcie ściany, elewacji czy pojazdu

– szacunkowe wymiary powierzchni (wysokość / szerokość)

– krótki opis Państwa wizji na daną powierzchnię lub przykładowe obrazy

Odpowiedź dostaniecie Państwo w ciągu 24h