Dekoracyjne graffiti ścienne – niesamowity efekt dla Twoich wnętrz

Dekorowanie wnętrz to sztuka, która wymaga od osoby podejmującej się tej pracy wiedzy oraz umiejętności. Architekci wnętrz, ale i zwykli użytkownicy, często sięgają po oryginalne rozwiązania, by ich wnętrza prezentowały się niesztampowo oraz świeżo. Jednym z tego typu rozwiązań jest dekoracyjne graffiti ścienne. Jest to ciekawa, bardzo artystyczna forma dekoracji wnętrz, która sprawdza się w wielu wnętrzach. O tym, gdzie warto wykorzystać dekoracyjne graffiti ścienne i przede wszystkim dlaczego, opowiemy wam w tym artykule.

Dekoracyjne graffiti ścienne - Nietak.eu

Dekoracyjne malowanie ścian – sposób na ciekawą aranżację domu

Dekoracyjne graffiti ścienne, popularnie nazywane również dekoracyjne malowanie ścian, to sposób na nadanie wnętrzu ciekawego charakteru. Szczególnie popularne stało się ono w ostatnich latach, kiedy na ten rodzaj sztuki swoją uwagę zaczęli zwracać słynni dekoratorzy wnętrz. To dzięki połączeniu sił artystów wykonujących dekoracyjne graffiti ścienne oraz architektów wnętrz w wielu wnętrzach powstały prawdziwe dzieła sztuki. I to dosłownie, bo sztuka uliczna przeniosła się z dużym powodzeniem do mieszkań, czy domów, nadając im oryginalnego i bardzo niepowtarzalnego charakteru. Szczególnie popularnym miejscem występowania stały się dwa pomieszczenia. Salon oraz pokój młodzieżowy / pokój dziecięcy. To właśnie tu artyści mieli okazję i możliwość rozwinąć swoje skrzydła i stworzyć niezapomniane dzieła, które zachwycają domowników oraz ich gości. Oryginalnie pomalowany pokój młodzieżowy, czy dziecięcy staje się istnym azylem dla swojego lokatora dzięki wspaniałym malowidłom, które stworzone zostały na ścianie. Ten element dekoracyjny wraz z pozostałymi dodatkami, jest jednym z ciekawszych i tworzących styl danego wnętrza. Warto jednak pamiętać, że graffiti dekoracyjne pasować może do każdego domowego wnętrza, począwszy od oryginalnej kuchni, czy łazienki, na sypialni kończąc. Jedyne czego wymaga, to odpowiednio przygotowana do tego celu ściana oraz firma specjalizująca się w wykonywaniu murali, z ekipą pełną wyobraźni i zapału do pracy. Co warte podkreślenia, w swoich wnętrzach możecie mieć dzięki temu dzieła podobne do tych tworzonych przez Banksy’ego, pełne polotu i oryginalnego ducha. Dobrze wykonane graffiti na ścianę, to najlepszy sposób na stworzenie niesamowitej aranżacji wnętrza i przegnanie z niego nudy.

Murale ścienne w miejscach użyteczności publicznej

Dekoracyjne graffiti ścienne to sposób nie tylko na przystrojenie wnętrz domu. Coraz częściej, co bardzo cieszy nas jako artystów, pojawia się ono w rozmaitych miejscach użyteczności publicznej. A dzięki temu pięknieją wnętrza kojarzone bardzo często ze stonowanym i nie ma co ukrywać, nudnym charakterem. Tymczasem okazuje się, że świetny wystrój wnętrza może przykuć uwagę i przyciągnąć ludzi do środka… Przykładowo – dzięki kolorowemu graffiti nawet niezbyt imponująca z zewnątrz biblioteka może przemienić się w niesamowite miejsce wewnątrz. Bo czy jest osoba, która odmówiłaby sobie przyjemności wejścia do pomieszczenia, którego ściany jak żywo przypominają bibliotekę w Hogwarcie? Albo czy jest dziecko, które będąc w szpitalu nie poczuje się zdecydowanie lepiej w pomieszczeniach, w których ściany przedstawiają bajkowe postacie? A to przecież zaledwie wycinek z tego, co można stworzyć we wnętrzach. Interesujące murale klubowe, murale w salach fitness, artystyczne graffiti w galeriach, czy dekoracyjne graffiti ścienne w szkole, i wiele, wiele innych. Wszystko zależy od państwa wyobraźni, czy raczej pozwolenia na rozwinięcie wyobraźni artyście, który pracował będzie na wasze zlecenie.

Murale do biura

Miejscem, w którym murale dekoracyjne sprawdzają się kapitalnie, są także biura. Dziś szczególnie odchodzi się od stonowanych i zachowawczych dekoracji wnętrz biurowych, zwłaszcza tam, gdzie pracujące osoby muszą wykazać się kreatywnością. Dlatego też dekoracyjne graffiti ścienne stało się popularne we wszelkiego rodzaju agencjach artystycznych, w których tego typu mural może stać się inspiracją. Warto w ten właśnie sposób udekorować również poczekalnie i w innych, poważnych instytucjach, by klient, czy interesant czekając, mógł podziwiać świetnie wykonane graffiti ścienne, zamiast myśleć o tym, kiedy w końcu zostanie przyjęty, obsłużony, słowem, kiedy w końcu przestanie się nudzić, czy denerwować. Graffiti we wnętrzu jest doskonałym sposobem na odwrócenie uwagi i zabicie nudy. Wprawia ponadto w doskonały nastrój, bo obcowanie ze sztuką przynosi same pozytywne rezultaty. Dlatego też warto przemyśleć dokładnie, czy urządzając wnętrze w biurze, nie pokusić się o taki oryginalny i z pewnością niebanalny wystrój.

Łukasz

General Manager

Oferty, projekty, wycena:

+48 508 083 010

info@nietak.eu

SZYBKA WYCENA W 3 PROSTYCH KROKACH:

Proszę w wiadomości e-mail uwzględnić następujące punkty:

– zdjęcie ściany, elewacji czy pojazdu

– szacunkowe wymiary powierzchni (wysokość / szerokość)

– krótki opis Państwa wizji na daną powierzchnię lub przykładowe obrazy

Odpowiedź dostaniecie Państwo w ciągu 24h