Malowanie elewacji sklepu  – artystyczne graffiti reklamowe

Artystyczne graffiti to dziś chętnie widziany i bardzo dobrze odbierany element sztuki ulicznej. Od dłuższego już czasu dzięki dokonaniom wielu artystów ulicznych, ulice miejskie zdobią fantastycznie pomalowane elewacje, przykuwające uwagę i wzbudzające niekłamany podziw. Dziś graffiti nie jest już postrzegane jako bezsensowne mazanie po murach. Dzięki ludziom, którzy swoją pasję, wrażliwość i artystyczny kunszt potrafili przelać na malowidła wielkoformatowe na murach, mamy do czynienia z prawdziwą sztuką uliczną. Często społecznie zaangażowaną. Ale artystyczne graffiti znakomicie da się wykorzystać również w komercyjnej formie.

Malowanie elewacji sklepu - Nietak.eu
Malowanie sklepu Graffiti  - Nietak.eu

Świetnym tego przykładem może być np. malowanie elewacji sklepu, czy szeroko rozumiane murale reklamowe. Dziś postanowiliśmy opowiedzieć wam nieco więcej na temat tego pierwszego, bo naszym zdaniem malowanie elewacji sklepu to świetny pomysł na reklamę i wyróżnienie swojego sklepu właśnie. Dlaczego? Jeśli chcecie poznać odpowiedź, przeczytajcie ten artykuł!

Reklama dźwignią handlu

Dziś, aby wyróżnić swój sklep, czy zakład usługowy, trzeba chwytać się rozmaitych zabiegów. W dobie bardzo silnej konkurencji zwykła reklama, czy polecanie przez klientów może nie wystarczyć. Klienci poszukują bowiem czegoś więcej, niż tradycyjne formy reklamy. Dlatego też tak chętnie widzą oni reklamy wielkogabarytowe właśnie w tej roli.

Jedną z możliwości reklamy jest malowanie elewacji sklepu. To doskonała wręcz forma na to, aby zachęcić potencjalnych klientów do odwiedzenia siedziby sklepu, czy punktu usługowego i skorzystania z jego oferty. Świetnie wykonane malowanie elewacji sklepu to po pierwsze dobra reklama. Jej przekaz jest jasny – u nas wszystko wygląda właśnie tak, jak na muralu – perfekcyjnie. I nieważne w ostatecznym rozrachunku jest, czy będzie to reklama na ścianie sklepu, czy np. dobrze wykonane malowanie food trucków. Liczy się efekt. Po drugie, wybierając opcję z graffiti na elewacji swojego sklepu, zwyczajnie go upiększacie, a przez to zwracacie na siebie uwagę. Nikt, kto przechodzi obok waszego sklepu z owocami, piekarni, czy salonu fryzjerskiego, nie będzie miał wątpliwości, jaką usługę oferujecie. A dzięki temu nie będzie musiał szukać, gdzie może się obciąć, czy kupić chleb. Taka reklama jest więc nie tylko dobra pod względem estetycznym, ale i praktycznym. Dlatego tak chętnie wybierana jest przez osoby idące z duchem czasu i otwarte na nowe pomysły.

Malowanie elewacji sklepu, a sklepy internetowe

Z reguły usługi malowania elewacji sklepu dotyczą sklepów stacjonarnych. My jednak uważamy, że tego rodzaju reklamy nie warto ograniczać wyłącznie do nich. Dobrym pomysłem na zbudowanie swojej marki oraz zwiększenie rozpoznawalności jest reklama, która poświęcona będzie sklepom internetowym. Jest to branża, która rozwija swoje usługi bardzo prężnie, dlatego też warto zwiększyć swoją sprzedaż oraz rozpoznawalność właśnie poprzez murale na elewacjach. Dzięki temu malowanie muralu nie musi ograniczać się wyłącznie do tworzenia graffiti na elewacji sklepu, ale do malowania na dużym murze, na ścianie budynku mieszkalnego, biurowca, etc. Tego typu reklamy zawsze są wyraziste i świetnie zapamiętywane, a to ze względu na pojawienie się ich w miejscach, które przez wiele osób uznane jest za nieoczekiwane. Dzięki elementowi zaskoczenia oraz artyzmowi włożonemu w stworzenie pięknego obrazu na elewacji, sklep internetowy staje się bardziej rozpoznawalny. A to przekłada się na zapamiętanie przez klienta, wzrost zainteresowania usługą oraz co za tym idzie, wzrost sprzedaży. Brzmi pięknie? I tak właśnie jest!

Czy warto zdecydować się na artystyczne graffiti reklamowe?

Nasze wieloletnie doświadczenie w branży mówi, że malowanie elewacji sklepu to pomysł trafiony w dziesiątkę. Warto pomyśleć o tego typu reklamie, zwłaszcza jeśli zależy wam na zwiększeniu zainteresowania swoją usługą, czy swoim sklepem. Nikt nie lubi stagnacji, nawet stali klienci. I choć graffiti na elewacji, to nie rewolucja, jednak odebrane zostanie z pewnością jako powiew świeżości. A pozytywne zainteresowanie, to na pewno dobry znak. Wiele osób z ciekawości wstąpi, by zobaczyć co u was nowego, czy coś zmieniło się wewnątrz sklepu. A jeśli wejdą, być może już zostaną i będą regularnie wracać. Pod warunkiem, że oprócz artystycznego graffiti reklamowego sklep czy usługodawca oferuje świetną jakość i zaangażowanie. A tak z pewnością jest!

Warto pamiętać też, że artystyczne graffiti reklamowe nie musi ograniczać się wyłącznie do elewacji sklepu. Istnieje wiele ciekawych form na rozreklamowanie swojego produktu, chociażby poprzez wspominane już wcześniej wielkopowierzchniowe reklamy na ścianach, czy też artystyczne malowanie samochodów. Każdy sposób jest dobry, każdy jest inny i służy innej grupie odbiorców. O tym, którą z form wybrać, warto zadecydować po konsultacji z fachowcami. Jeśli zdecydujecie się Państwo na kontakt z nami, możecie liczyć na profesjonalne podejście pod każdym względem. Wysłuchamy, podpowiemy, doradzimy, a na koniec wykonamy. Serdecznie zapraszamy!

Łukasz

General Manager

Oferty, projekty, wycena:

+48 508 083 010

info@nietak.eu

SZYBKA WYCENA W 3 PROSTYCH KROKACH:

Proszę w wiadomości e-mail uwzględnić następujące punkty:

– zdjęcie ściany, elewacji czy pojazdu

– szacunkowe wymiary powierzchni (wysokość / szerokość)

– krótki opis Państwa wizji na daną powierzchnię lub przykładowe obrazy

Odpowiedź dostaniecie Państwo w ciągu 24h