Mural dla szkoły – czy warto?

Mural dla szkoły czy dla przedszkola to coraz częstsze zamówienia, jakie kierowane są do artystów. Nic dziwnego, bo jest to bardzo dobry sposób na stworzenie przyjaznej przestrzeni dla dzieci i młodzieży oraz miejsca, z którym będą się bardziej utożsamiać. Obcowanie na co dzień z dziełem sztuki zwiększa wrażliwość estetyczną i relaksuje. To także sposób na zaangażowanie podopiecznych w życie szkoły, jeżeli będą mieli możliwość uczestniczenia w współtworzeniu projektu, a nawet w wykonaniu muralu dla szkoły.

Mural dla szkoły - Nietak.eu
Mural na ścianie szkoły - Nietak.eu

Malarstwo dekoracyjne ścienne może być poszukiwaniem nowych ścieżek na porozumienie z młodym pokoleniem. W czasach, gdy młodzi ludzie tak bardzo stawiają na oryginalność i "bycie sobą". Mural dla szkoły może być odpowiedzią na te potrzeby, a także formą edukacji poprzez nawiązanie do ważnych wydarzeń, postaci, rocznic, symboli czy wartości. Wszystko zależy od tego, gdzie graffiti ma powstać, jak będzie wpisywać się najbliższe otoczenie i jaki chcemy uzyskać dzięki niemu cel, poza oczywiście dekoracją budynku. Graficy ze studia artystycznego NIETAK chętnie podzielą się swoim doświadczeniem, gdyż mają na swoim koncie przykłady udanej współpracy z placówkami edukacyjnymi w różnych częściach Polski, przede wszystkim dzięki realizacjom młodych artystów.

Mural na ścianie szkoły to także lekcja

Jego tematyka może być związana z patronem szkoły lub ważnym wydarzeniem dla społeczności lokalnej. Mural na ścianie szkoły będzie również antidotum na szpecące napisy graffiti, które często pojawiają się na budynkach szkolnych. Jego powstanie można wykorzystać jako pretekst do podjęcia z młodzieżą dyskusji, na temat wspólnej odpowiedzialności za przestrzeń publiczną oraz szkodliwości i kosztów aktów wandalizmu. Troska o najbliższe otoczenie, wrażliwość estetyczna i świadomość ładu przestrzennego to wartości do których warto przekonywać uczniów już od najmłodszych lat.

Mural na ścianie szkoły, nie musi być umieszczony tylko na zewnętrznej elewacji czy murze ogrodzenia. Z powodzeniem sprawdzi się także wewnątrz obiektu, na przykład jako tematyczna ozdoba sal lekcyjnych (językowej, historycznej, chemicznej itp), zachęcająca do zgłębiania przedmiotu, lub np. na korytarzach szkolnych, gdzie przełamie monotonię i wprowadzi pozytywną energię. Organizacja przyjaznej przestrzeni zwiększa wydajność pracy w wielkich firmach, więc dlaczego nie miałaby wpływu na większe zaangażowanie w naukę uczniów?

Mural na szkole jest dziełem sztuki

Zainteresowanie młodzieży street artem, jako dziedziną sztuki, będzie wzrastać i jest to już tendencja światowa. W wielu polskich miastach tworzone są trasy szlakiem murali, przez co stają się one nie tylko wartością dodaną dla społeczności lokalnej, ale również atrakcją turystyczną. Mural na szkole jest także dziełem sztuki, ale zagwarantuje to tylko współpraca z profesjonalnymi artystami. Grupa NIETAK już od 15 lat realizuje artystyczne murale na najwyższym poziomie, korzystając z nowoczesnych technik i najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu zapewnia także trwałość obrazów. Wybrane realizacje można zobaczyć w galerii.

Zachęcamy do kontaktu wszystkie zainteresowane szkoły, tak by indywidualnie omówić szczegóły projektu, metody wykonania, termin oraz cenę muralu, na którą składa się wiele czynników, takich jak np. rozmiar malowidła, lokalizacja, technika, czasochłonność, jakość podłoża, na którym zostanie wykonany mural na szkole. Zapraszamy także do współpracy uczniów i rodziców, którzy chcieliby wyróżnić swoją szkołę w ten oto konstruktywny i atrakcyjny pod wieloma względami sposób.

Łukasz

General Manager

Oferty, projekty, wycena:

+48 508 083 010

info@nietak.eu

SZYBKA WYCENA W 3 PROSTYCH KROKACH:

Proszę w wiadomości e-mail uwzględnić następujące punkty:

– zdjęcie ściany, elewacji czy pojazdu

– szacunkowe wymiary powierzchni (wysokość / szerokość)

– krótki opis Państwa wizji na daną powierzchnię lub przykładowe obrazy

Odpowiedź dostaniecie Państwo w ciągu 24h