Cena muralu

Murale nie mają stałych cenników, bo każdy jest wyjątkowy i wymaga innego nakładu pracy. Na cenę muralu składa się wiele elementów, takich jak rozmiar, stopień trudności, technika wykonania, czy też rodzaj powierzchni, na której powstanie. Bez względu na to czy mural jest częścią akcji społecznej, pełni funkcję reklamową lub jest malowidłem wpisanym w przestrzeń miasta - za każdym razem jest niepowtarzalnym dziełem sztuki. Dlatego również za jego wykonaniem powinien stać artysta lub agencja artystyczna. Grupa NIETAK ma wieloletnie doświadczenie w artystycznym malowaniu graffiti i każda ich realizacja jest efektem zaangażowania i pasji.

Cena muralu - Nietak.eu
Cena za mural - Nietak.eu

Cena muralu nie jest więc rzeczą oczywistą. Indywidualna wycena zależy od tego, czy realizowany jest projekt artystyczny, czy odtworzenie gotowego wzoru. Biorąc pod uwagę, że mural ma przykuwać wzrok, przekazywać jakąś treść, zachwycać, ale też idealnie dopasować się do otaczającej przestrzeni, warto postawić na projekt artystyczny, który w pełni wydobędzie wszystkie możliwości street artu. Oczywiście malarstwo dekoracyjne ścienne może również zostać wykonane wewnątrz obiektu, co ma także znaczenie przy szacowaniu ceny muralu. Ustalenie lokalizacji i tematyki to jednak dopiero początek pracy..

Od czego zależą koszty muralu?

Koszty muralu zależą od warunków technicznych. Znaczenie ma rozmiar wykonywanego malowidła oraz jak bardzo jest ono skomplikowane pod względem szczegółów i drobnych detali. Im większy mural, tym bardziej jego odbiór powinien być prowadzony z większej odległości, ale zawsze znajdą się takie osoby, które będą chciały zobaczyć obraz z bliska, by w ten sposób obcować z dziełem sztuki. Większe malowidła wymagają także skorzystania przy ich tworzeniu z wysięgników, rusztowań i innych specjalistycznych narzędzi, a one też generują większe koszty muralu.

Duże znaczenie dla kosztu muralu ma technika wykonania. Grupa artystyczna NIETAK dysponuje najwyższej jakości materiałami, dzięki którym malowidło może powstać w najbardziej skomplikowanej technice. Rodzaj wybranej techniki ma ogromne znaczenie dla końcowego efektu, jak i jego trwałości. Na jej wybór ma także wpływ czy mural powstanie na zewnątrz, czy wewnątrz obiektu, jaki jest rodzaj i stan elewacji, którą pokryje, czy jest gładka, chropowata, odnowiona, a może artystyczny obraz musi poprzedzić naprawa wieloletnich zniszczeń?

Kolejną kwestią jest również to, że zupełnie inne malowidło będzie pasować do przestrzeni biurowej, komercyjnej firmy, przestrzeni kina lub muzeum, prywatnego mieszkania, a inny zostanie wybrane na mural dla szkoły. Dostosowanie obrazu do otoczenia jest też zasługą wyboru odpowiedniej techniki, tak aby uzyskany efekt trafiał w oczekiwania Klienta. Warto zauważyć, że w przypadku wykonywania muralu szkoły lub przedszkola, tymi wymagającymi odbiorcami będą dzieci albo młodzież, dla których mural będzie codziennym obcowaniem ze sztuką i dobrze, żeby kojarzył się pozytywnie.

Ile kosztuje mural w końcowym rozliczeniu?

Jak widać określenie z góry kosztów muralu nie jest możliwe i nie ma najmniejszego sensu. Mural jest dziełem sztuki, a jego wykonanie wymaga talentu, umiejętności, wyczucia i profesjonalizmu. Nie jest gotowym i przewidywalnym produktem, ale raczej wytworem ludzkich rąk i pasji. Z tej przyczyny artyści wykonujący graffiti omawiają kosztorys podczas indywidualnej rozmowy z Klientem. Zachęcamy do kontaktu z nami i wysłania wiadomości mailowej, w której zawarte będą następujące dane: wymiary powierzchni, opis wizji i zdjęcie elewacji. Odpowiedź ile kosztuje mural otrzymają Państwo w ciągu 24 godzin.

Łukasz

General Manager

Oferty, projekty, wycena:

+48 508 083 010

info@nietak.eu

SZYBKA WYCENA W 3 PROSTYCH KROKACH:

Proszę w wiadomości e-mail uwzględnić następujące punkty:

– zdjęcie ściany, elewacji czy pojazdu

– szacunkowe wymiary powierzchni (wysokość / szerokość)

– krótki opis Państwa wizji na daną powierzchnię lub przykładowe obrazy

Odpowiedź dostaniecie Państwo w ciągu 24h