Murale okolicznościowe – dobry sposób na podkreślenie rangi specjalnych wydarzeń

Organizatorzy rozmaitych wydarzeń, czy to sportowych, państwowych, miejskich, kulturalnych, etc., doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia oprawa tychże uroczystości.

Malowanie elewacji sklepu - Nietak.eu

Coraz częściej dużą wagę przykłada się nie tylko do treści, ale i nowoczesnej formy, jaka wykorzystywana jest do promowania wydarzeń. Jedną z nich są murale okolicznościowe. Malowanie wielkopowierzchniowych murów, czy malowanie elewacji sklepu to interesująca forma zwrócenia uwagi na ważne społecznie wydarzenia i kampanie. Murale te niejednokrotnie są innowacyjne, a dzięki swojej nietypowej formie trafiają w gust przede wszystkim młodych osób. Ale nie tylko, bo ten rodzaj sztuki trafia w przeróżne gusta dzięki swojemu rozmachowi oraz nowoczesności. Tym samym malowanie elewacji sklepu urosło dziś do rangi ulicznej sztuki, która potrafi wzruszać, zachwycać, a nawet oburzać. Słowem – jest w stanie wywoływać emocje, które w przypadku murali okolicznościowych są czymś wręcz pożądanym.

W jakich okolicznościach warto zlecić malowanie murali okolicznościowych?

Murale okolicznościowe powstają w ostatnim czasie w bardzo dużej liczbie. Można pokusić się wręcz o stwierdzenie, że powstają jak grzyby po deszczu. Wiele z nich, to przede wszystkim murale upamiętniające ważne wydarzenia historyczne, chociażby w ostatnim czasie murale upamiętniające 100-lecie Bitwy Warszawskiej. Murale historyczne, to jednak nie jedyna opcja. Murale okolicznościowe warto wykorzystać przy okazji rozmaitych wydarzeń, poczynając od kulturalnych, poprzez wydarzenia społeczne, na ważnych wydarzeniach z życia firmy kończąc. Każdy powód jest dobry, by upiększyć powierzchnię sklepu, czy stary odrapany mur znajdujący się gdzieś w przestrzeni miejskiej. Jeśli posiadasz firmę, która obchodzić będzie np. okrągłą rocznicę powstania, czy też odniosła ona sukces na jakimś polu, co odnotowane zostało nie tylko przez Ciebie, ale i Twoich klientów, warto uwiecznić to za pomocą muralu. Malowanie elewacji sklepu będzie więc doskonałym sposobem na upamiętnienie takiego sukcesu. Choćby najdrobniejszego. A jednocześnie będzie dobrą reklamą dla firmy.

Malowanie obrazów na ścianach – ku pamięci i ku przestrodze

Malowanie obrazów na ścianach to bardzo ważna część naszej kultury. Dziś za pomocą tego rodzaju sztuki wyrazić można mnóstwo ważnych emocji, a jednocześnie upamiętnić istotne dla danej społeczności wydarzenia z przeszłości, a także te odbywające się w danej chwili i w danym miejscu. Dzięki takiemu podejściu, jest to coś więcej niż zwykłe malowanie elewacji sklepu, a sztuka urastająca do wysokiej rangi. Dlatego też tak istotną kwestią pozostaje, komu powierzy się wykonanie tego rodzaju pracy. Warto wybierać takie firmy, w których do czynienia mamy z artystami, którzy za pomocą swoich wizji potrafią oddać rozmaite emocje, poczynając od tych „ku przestrodze”, na tych „ku pamięci” kończąc. Murale powstające z rąk profesjonalistów, będą stanowić prawdziwą ozdobę, którą podziwiać będzie można przez wiele lat i cieszyć się z niesamowitych efektów pracy artystów street artu. Murale okolicznościowe stanowią wdzięczną i bardzo efektowną część pracy, która z uwagi na swoją rangę i doskonałą formę reklamy, coraz częściej wybierana jest przez różne prywatne firmy.

Wykorzystanie elewacji sklepów do tworzenia murali okolicznościowych

Jak już wspominaliśmy, elewacje sklepów to świetny sposób na to, by upamiętnić istotne wydarzenia z życia danego przedsiębiorcy. Dlatego malowanie elewacji sklepu jest dziś bardzo powszechną i chętnie widzianą praktyką. Raz, dlatego że stanowi świetną reklamę dla firmy, dwa ze względów estetycznych. Dobrze pomalowana elewacja to dobra reklama i wabik na klienta. Malowanie reklam na elewacji jest zatem zarówno korzystne, jak i modne.

Jakie wydarzenia z życia firmy warto upamiętnić na elewacji? Najczęściej powstające murale okolicznościowe tego typu to murale rocznicowe. 10-lecie, 15-lecie, czy każda wielokrotność tychże dat jest dobrą okazją do uczczenia jej w ten oryginalny sposób. Ale to oczywiście nie jedyny powód do tworzenia murali okolicznościowych. Modne stały się murale z linią chronologiczną, na której zaznacza się istotne sukcesy, które przypisać można firmie. Są to chociażby osiągnięcia dotyczące wzrostu sprzedaży, debiut na giełdzie, etc. Tego typu zamówienia murali dotyczą przede wszystkim dużych firm, jednak i mniejsze mogą pochwalić się swoimi drobnymi sukcesami, np. tysięcznym zadowolonym klientem, rekordem obciętych w danym dniu klientów, czy ilością sprzedanych płyt w miesiącu. Pomysłów może być naprawdę dużo, wystarczy znaleźć dobrego wykonawcę, który podpowie w jaki sposób wykorzystać potencjał firmy i stworzy oryginalny i niepowtarzalny mural okolicznościowy. W ten sposób połączyć można w jedno malowanie murali okolicznościowych i malowanie reklam na elewacji. Mural okolicznościowy stanie się bowiem najlepszą reklamą firmy.

Łukasz

General Manager

Oferty, projekty, wycena:

+48 508 083 010

info@nietak.eu

SZYBKA WYCENA W 3 PROSTYCH KROKACH:

Proszę w wiadomości e-mail uwzględnić następujące punkty:

– zdjęcie ściany, elewacji czy pojazdu

– szacunkowe wymiary powierzchni (wysokość / szerokość)

– krótki opis Państwa wizji na daną powierzchnię lub przykładowe obrazy

Odpowiedź dostaniecie Państwo w ciągu 24h