Mural pochłaniający smog to hit w świecie malarstwa ulicznego. Za jego pomocą można nie tylko efektownie ozdobić mury budynków, ale także wpłynąć korzystnie na otaczające nas środowisko. Artyści tworzą zazwyczaj proekologiczne projekty czy też te upamiętniające ważne rocznice tudzież zdarzenia.
Większość polskich blokowisk to niestety ponure i wyblakłe elewacje, które nie napawają optymizmem. Z pomocą kolorów i intrygujących obrazów można jednak ożywić całe osiedle i wywołać uśmiech na twarzy mieszkańców wracających do swoich domów. Artystyczny mural na bloku to również sposób na kreatywne przemycenie do obrazu reklamy, dlatego takiej inwestycji właściciele lokalów nie muszą finansować samodzielnie. Graffiti jako cześć kampanii reklamowej może zainteresować niejedną współczesną firmę. Jakie zalety może mieć artystyczny mural na bloku i jak doprowadzić do naniesienia obrazu na konkretnym budynku?
Mural na ścianie bloku – zalety rozwiązania
Wielu osobom street art nadal kojarzy się z mało estetycznym graffiti tworzonym przez młodzież w niezbyt ciekawych rejonach miast i wsi. Jednak tworzenie murali, to zupełnie inna kategoria sztuki – nie tylko pod względem swojego imponującego rozmiaru, ale również walorów wizualnych. Murale na ścianie bloku tworzą artyści, a przedstawione obrazy nigdy nie są wulgarne czy pozbawione sensu, lecz wręcz przeciwnie, często można przypisać im wielorakie znaczenie. Mural na ścianie bloku może być barwny lub stonowany. Dobry artysta zawsze dostosuje go do otoczenia tak, aby efekt końcowy wzbudzał zachwyt. W każdej odsłonie sztuka tego typu sprawdzi się jako sposób na ożywienie i odświeżenie blokowiska poprzez urozmaicenie szarych połaci ścian obrazami i kolorami. Co ważne, mural na ścianie bloku może pojawić się nie tylko na starym budynku. Coraz częściej na taki artystyczny dodatek do designu nieruchomości decydują się również deweloperzy, ponieważ pozwala on wyróżnić budynek spośród innych zabudowań.
Mural na bloku – jak zorganizować taką inwestycję?
Za pomysłem stworzenia muralu na bloku mogą stać zarówno mieszkańcy budynku, jak i jego zarządcy, deweloper czy firma pragnąca zareklamować się na ścianie konkretnej nieruchomości. Od pomysłu do realizacji droga jest jednak dosyć długa. Aby mural na bloku mógł powstać, w pierwszej kolejności należy uzyskać na to zgodę od właściciela budynku. Może być nim zarówno osoba prywatna, jak i miasto, wspólnota mieszkaniowa czy spółdzielnia. Niekiedy konieczne jest również uzyskanie zezwolenia od konserwatora zabytków. Ważnym krok stanowi też wybór odpowiedniej ściany, na której ma pojawić się obraz. Mural na bloku nie będzie trwały, jeżeli zostanie naniesiony na mocno nasłoneczniona ścianę, narażoną na działanie wilgoci. Jeśli chodzi o kwestie ceny, to warto pamiętać, że nie da się określić uniwersalnych kosztów muralu na bloku – wyceny są w pełni indywidualne.
Mural na bloku wycena
Odpowiedź na zagadnienie "mural na bloku wycena" nie może być uniwersalna, ponieważ każdy projekt jest zupełnie inny. Cena graffiti uzależniona jest nie tylko od wielkości malowanej powierzchni, ale również od stopnia trudności naniesienia obrazu na daną ścianę budynku, od stopnia skomplikowania i szczegółowości obrazu czy od rodzaju wykorzystanych materiałów. Jeśli chodzi o mural cena na bloku wycena jest indywidualna, ale dokonujemy jej z reguły w ciągu maksymalnie 24 godzin. Zachęcamy więc do skorzystania z naszej oferty, w ramach której przygotujemy wycenę w oparciu o 3 rodzaje informacji:
- wygląd elewacji budynku,
- wymiary ściany,
- opis planowanego muralu lub przykładowe obrazy.
SZYBKA WYCENA W 3 PROSTYCH KROKACH:
Proszę w wiadomości e-mail uwzględnić następujące punkty:
– zdjęcie ściany, elewacji czy pojazdu
– szacunkowe wymiary powierzchni (wysokość / szerokość)
– krótki opis Państwa wizji na daną powierzchnię lub przykładowe obrazy
Odpowiedź dostaniecie Państwo w ciągu 24h