Logo firmy w formie muralu

Mural, czyli artystyczne graffiti w przestrzeni miejskiej, coraz częściej wybierany jest jako nośnik reklamy. Jest to absolutnie strzał w dziesiątkę, ponieważ taka reklama jest od razu zauważalna, budzi emocje i zdecydowanie wyróżnia się na tle innych pomysłów promocyjnych. Aby jednak tak się stało, trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Mural jako logo firmy - Nietak.eu
Mural logo firmy - Nietak.eu

Przemyślany projekt

Mural jako logo firmy będzie trwałym elementem przestrzeni miasta, a co za tym idzie powinien pozytywnie wpisywać się w swoje otoczenie, gdyż w przeciwnym wypadku przyniesie odwrotny skutek. Obrazy malowane na ścianie powinny być przeciwieństwem krzykliwych i komercyjnych reklam, które degenerują tkankę miejską i budzą powszechny sprzeciw. Już na etapie projektu warto się zatem zastanowić, czy nasza wizja będzie pasować do najbliższego otoczenia pod względem stylu, formy i przekazu. Tylko w ten sposób mural będący logo firmy przyciągnie do nas potencjalnych i najbardziej wymagających klientów. Przed przystąpieniem do prac projekt musi być też uzgodniony z wszystkimi zarządcami terenu, np. administracją budynku, służbami konserwatorskimi, aby w trakcie realizacji nie natrafić na niepotrzebne przeszkody, poza tym nielegalna reklama nawet w tak przyjaznej formie to dla nadal anty-reklama.

Jakość wykonania muralu jako logo firmy

Kolejnym warunkiem jest wysoki poziom wykonania obrazu i wartość artystyczna. Mural reklamowy to logo i wizytówka zamawiającego, także pod względem poczucia estetyki. Jeżeli kwestie artystyczne są dla nas obce, warto oddać się w ręce fachowców. Dla porównania, można się zapoznać z realizacjami projektów wykonanych przez firmę NIETAK.eu ze Śląska, w której skupiają się profesjonalni artyści, specjalizujący się w oryginalnej i niestandardowej reklamie graffiti. Oddani swojej pasji od 1997 roku, wykorzystują w swojej pracy najwyższej jakości produkty i najbardziej skomplikowane techniki, a wśród ich realizacji znajdują się m.in. "Kutz na kucu", mural dla Wydawnictwa ZNAK, historyczny mural w Rudzie Śląsk czy dla Tyskich Browarów Książęcych.  Murale reklamowe Śląsk są więc bardzo dobrym przykładem udanych realizacji takich zleceń i można je obejrzeć w internecie, jak również w ten sposób w ciągu 24 h uzyskać wsparcie w realizacji takiej reklamy.

Mural jako logo firmy to także dzieło sztuki

Ta nowoczesna forma reklamy powoduje, że odbiorca zwróci uwagę najpierw na obraz i jego przekaz, a dopiero później odkryje promocyjną treść i być może sam zainteresuje się samodzielnym wyszukiwaniem informacji. Murale będące logo firmy powstają często na zniszczonych elewacjach i w ten sposób znacząco wpływają na poprawę estetyki otoczenia. Taki pomysł spotka się więc z akceptacją społeczności lokalnej i wzbudzi zainteresowanie mediów. Ponieważ budzi ciekawość, można dokumentować wszystkie fazy jego tworzenia, a na koniec porównać fotografie "sprzed" i "po", co z pewnością zostanie zauważone w mediach społecznych czy tradycyjnych. W dodatku jeżeli nasz pomysł będzie zaangażowany społecznie możemy zaprosić do jego współrealizacji mieszkańców i inne podmioty, a nawet innych artystów. Dlatego przygotowanie takiej reklamy warto połączyć z dobrze przemyślaną strategią marketingową, która zapadnie w pamięć i przyniesie zdecydowanie więcej korzyści niż taśmowo produkowane banery czy plakaty.

 Mural jako logo firmy to podróż do przyszłości

W czasach, gdy jesteśmy zasypywani informacjami i akcjami promocyjnymi, warto postawić na coś oryginalnego i wnoszącego wartość dodatnią dla odbiorcy, tak aby przez jego oczy dotrzeć także do serca. Artystyczne graffiti jest właśnie takim konkurencyjnym pomysłem, tym bardziej, że będzie niepowtarzalne i dostępne tylko w jednym egzemplarzu.

Nowoczesna i artystyczna forma reklamy jest znacznie bardziej wymagająca niż tradycyjne, masowe nośniki. Malowanie obrazu na ścianie budynku to także praca na wysokości, która wymaga doświadczenia i precyzji. W dodatku, aby taki mural logo firmy, przetrwał zmienne warunki atmosferyczne i próbę czasu, musi być wykonany z najwyższej jakości materiałów. Włożony wysiłek przełoży się jednak na wiele korzyści. Wykorzystanie street-artu w celach reklamy to jej bardzo obiecująca przyszłość w przestrzeni publicznej.

Łukasz

General Manager

Oferty, projekty, wycena:

+48 508 083 010

info@nietak.eu

SZYBKA WYCENA W 3 PROSTYCH KROKACH:

Proszę w wiadomości e-mail uwzględnić następujące punkty:

– zdjęcie ściany, elewacji czy pojazdu

– szacunkowe wymiary powierzchni (wysokość / szerokość)

– krótki opis Państwa wizji na daną powierzchnię lub przykładowe obrazy

Odpowiedź dostaniecie Państwo w ciągu 24h