Murale reklamowe na Śląsku, czyli sztuka ulicy jako forma marketingu

W dzisiejszych czasach, główną przestrzenią, w której konkurują ze sobą przedsiębiorcy, jest marketing. Na przestrzeni lat przekształcił się on w całkiem nową dziedzinę wiedzy. Współcześni specjaliści nieustannie doskonalą umiejętności, pozwalające na dotarcie to potencjalnego klienta.

Murale reklamowe Śląsk - Nietak.eu
Murale reklamowe Śląsk - Nietak.eu

Aby we współczesnym świecie reklama odniosła sukces, konieczne jest wyjście poza utarte schematy i zastosowanie podejścia, którego do tej pory nie wykorzystał nikt. Kluczem do uzyskania efektywności promocji firmy jest kreatywność. Jednym z najbardziej nietuzinkowym sposobem na jej wykorzystanie, są murale reklamowe - na Śląsku i w całej Polsce zyskujące ostatnio niezwykłą popularność.

Murale reklamowe, a marketing

Reklama graficzna - taka jak murale reklamowe na Śląsku - jest najskuteczniejszą, istniejącą formą promocji. Dzieje się tak, dlatego że obraz jest pierwszym, co odnotowuje mózg człowieka. Bodźce wzrokowe przetwarzane są najszybciej i dużo lepiej zapisują się w pamięci. Jednak powszechność wszelkiego rodzaju banerów lub plakatów - zarówno w świecie fizycznym, jak i wirtualnym - sprawiła, że odbiorcy, których powinny one zainteresować, w rzeczywistości nawet ich nie dostrzegają.

Współczesna reklama znacznie ewoluowała w stosunku do tego, z czym można się było spotkać jeszcze kilka lat temu. Kiedyś musiała być jedynie zauważalna i zapadająca w pamięć - obecnie dużo ważniejsza staje się przystępność dla klienta i niebanalna forma. Właśnie dlatego murale reklamowe Śląsk i w wielu innych regionach Polski stają się tak popularne - są dokładnie tym, czego potrzebuje dzisiejszy marketing.

W jakich miejscach wykonuje się murale reklamowe na Śląsku?

Murale reklamowe na Śląsku wywodzą się z popularnego nurtu sztuki, który w pełni ukształtował się w XXI wieku - mowa tutaj o street art. Pod kątem reklamowym, obrazy malowane na ścianie nie różnią się niczym od tego nurtu - posiadają dokładnie te same cechy, z wyjątkiem jednej. Charakterystyczna dla sztuki ulicy jest ulotność - graffiti jest zamalowywane i zapominane. W przypadku murali reklamowych, z którymi możemy spotkać się na Śląsku w innych częściach Polski, pozostają one jak najbardziej trwałe.

Artyści realizujący murale reklamowe na Śląsku, zamieszczają je dokładnie w tych samych miejscach, co przedstawiciele street artu - na elewacjach budynków, betonowych ogrodzeniach, murach czy ścianach. Dzięki temu stają się one nieodłączną częścią miejskiego krajobrazu, oddziałując na wyobraźnię i podświadomość odbiorców. Mural z logo firmy, umieszczony w centrum miasta sprawia, że marka staje się elementem codziennego życia jego mieszkańców. Taka forma reklamy, staje się przez to o wiele skuteczniejsza od tradycyjnych, powielanych w branży marketingu schematów.

Kto może wykonać murale reklamowe na Śląsku dla firmy?

Osób, które pałają się taką formą sztuki, w całej Polsce nie brakuje. Jeśli jednak przedsiębiorcy zależy na dobrym, długotrwałym efekcie, powinien zwrócić się o pomoc do profesjonalnej agencji artystycznej. Obraz na ścianie zostanie wykonany przez osoby, które zajmują się tym przez wiele lat - przy użyciu sprawdzonych technik i odpowiednich rodzajów, wysokiej jakości farb. Dzięki temu, stworzone murale reklamowe na Śląsku będą przez długi okres czasu zachowywały swój pierwotny wygląd, bez konieczności odnawiania.

Pierwszą polską firmą, wykonującą profesjonalne murale reklamowe na Śląsku, jest NIETAK.eu. Zespół stworzony z pasjonatów i ich wieloletnie doświadczenie sprawiają, że wszystkie wykonane dzieła cechuje wysoka jakość, dbałość o szczegóły i niezwykle kreatywne podejście.

Łukasz

General Manager

Oferty, projekty, wycena:

+48 508 083 010

info@nietak.eu

SZYBKA WYCENA W 3 PROSTYCH KROKACH:

Proszę w wiadomości e-mail uwzględnić następujące punkty:

– zdjęcie ściany, elewacji czy pojazdu

– szacunkowe wymiary powierzchni (wysokość / szerokość)

– krótki opis Państwa wizji na daną powierzchnię lub przykładowe obrazy

Odpowiedź dostaniecie Państwo w ciągu 24h